Menu Zamknij

Dobry produkt #1 – Kabanosy z kurczaka Tarczyński Naturalnie

Kabanosy? Serio? Zanim spadnie tutaj tona krytyki pozwól, że wytłumaczę Ci na czym będzie polegała mega potrzebna i interesująca seria DOBRY PRODUKT. Potem przejdziemy do tego, dlaczego właśnie skazane na potępienie kabanosy wybrałam na pierwszy produkt tej serii. Nie żeby ważniejszy od innych, bo NIE, ale nie mniej tutaj potrzebny.

Dobry produkt

Logo dobry produkt

Jak na pewno zauważyłaś (przepraszam Panów, ale post będzie w formie żeńskiej, nie żeby dla Panów to nie było ważne, ale język polski nie ułatwia rozumienia tekstu, gdy powstają łamańce językowe z mnóstwem odmian po /) od pewnego czasu w górnym menu znajduje się zakładka “Dobry produkt” właśnie tam będą zebrane wszystkie artykuły omawiające produkty, które według mnie są warte uwagi ze względu na skład, bo o gustach smakowych podobno się nie dyskutuje (choć w analizie będzie podpunkt SMAK, gdzie ja lub inny rodzinny krytyk ten parametr oceni). Wielokrotnie byłam proszona na warsztatach o przygotowanie listy takich produktów oraz regularnie dostaję od Pacjentów smsy z zdjęciem etykiety i pytaniem czy on jest OK (nie mam nic przeciwko sms-om, ale lista proponowanych produktów na pewno się przyda). Mam nadzieję, że publikowane recenzje produktów, przygotowane przez specjalistę od żywienia, pomogą Ci w codziennym wyborze jedzenia.

Od razu zaznaczam, że wszystkie produkty kupię w sklepie i dopiero ocenię. Jeżeli kiedyś jakiś producent stwierdzi, że chce, aby ocenić jego produkt, to będzie to zaznaczone w danym poście wyrażeniem “artykuł sponsorowany” i znajdzie się w zakładce “Dobry produkt” tylko wtedy, gdy naprawdę będzie na to zasługiwał. Jeżeli korzystasz z produktu który Twoim zdaniem jest super, a jeszcze nie było go w serii “Dobry produkt” zapraszam do dawania cynku w wiadomościach prywatnych na Facebooku (Talerz na diecie) lub mailowo na kontakt@talerznadiecie.pl. Dzięki temu wspieramy producentów, którzy dbają o jakość produktów i szerzymy wiedzę o dobrych produktach. A im więcej świadomych konsumentów, tym więcej dobrych jakościowo produktów, bo producenci podążają za wymaganiami klientów.

Będę wdzięczna Ci za komentarz, feedback, udostępnienie, żebym wiedziała, że uważasz ten temat za ważny i potrzebny.

Dlaczego kabanosy?

Nie wiem jak Tobie, ale kabanos mi osobiście kojarzy się z dwoma rzeczami – szybką przekąską, dostępną niemal w każdym sklepie i toną tłuszczu, która odznacza się w przekroju. Nie wszystkie takie są, oczywiście. Jednak kabanosy to jest trzeci najbardziej popularny produkt, o które pytają mamy malutkich dzieci na warsztatach. Nie żartuję!

Idąc tym tropem od pewnego czasu szukałam w sklepach kabanosów, które miałyby piękny skład i nadawały się również dla dzieci. I… nic. Kabanosy, które Wam dzisiaj przedstawię znalazłam przypadkowo. Może dlatego, że akurat ich wtedy nie szukałam :-). Postanowiłam, że muszę Ci je przedstawić. Do tej pory nie mogę wyjść z szoku z tego, co znalazłam na opakowaniu.

#1 Kabanosy z kurczaka – Tarczyński Naturalnie

Kabanosy z kurczaka - Tarczyński naturalnie
  1. Pełna nazwa produktu
    Kabanosy z kurczaka – wyrób drobiowy średnio rozdrobniony, wędzony, parzony, pieczony, suszony.
  2. Skład: mięso z kurczaka, sól, przyprawy, osłonka jadalna – jelito baranie 🙂
    Skład jest przepiękny. Jestem pod bardzo dużym wrażeniem. Brak dodatków, które są często zbędne jest jak najbardziej na plus. Występują tutaj tylko potrzebne, naturalne składniki.
    Informacja dla alergików: Produkt bezglutenowy. Produkt może zawierać soję, mleko, orzechy, seler i gorczycę.
Kabanosy z kurczaka - Tarczyński naturalnie
Kabanosy z kurczaka - Tarczyński naturalnie

3. Wartości odżywcze
Produkt zawiera 223 kcal w 100 g. Jak na wędlinę nie jest to bardzo wysoki wynik. Kabanosy z kurczaka nie zawierają węglowodanów, co jest na plus, ponieważ nie jest wypełniony surowcami zbożowymi ani nie ma dodatku cukru. Zawartość tłuszczu na poziomie 14 g na 100 g produktu jest jak najbardziej akceptowalna. To mniejsza ilość niż w większości dostępnych kabanosów. Zawartość soli nie jest niska – w 100 g znajdziemy jej 2,4 g. W 1 opakowaniu mamy jej niemal tyle, ile wynosi dzienne wystarczające spożycie dla osoby dorosłej. Natomiast jeśli zestawimy tą ilość z innymi kabanosami, również tymi dla dzieci to nie odbiega od pozostałych.

4. Wygląd i smak
Opakowanie jest podzielone na 2 porcje po 90 g. Dzięki temu otwierając jedną część, nie jesteśmy zmuszeni zjeść równie szybko drugiej. Kabanosy wyglądają na bardziej upieczone/sparzone niż suszone i wędzone. Są soczyste i smaczne. Nie jest również wyczuwalna słoność. Nie znalazłam żadnych chrząstek ani tego typu niespodzianek.

5. Certyfikaty i oznaczenia
Produkt posiada certyfikat Przekreślonego Kłosa, który oznacza, że jest to produkt bezpieczny dla osób stosujących dietę bezglutenową.

6. Cena i dostępność
Produkt zakupiłam w sklepie sieci Groszek. Poszukiwałam ich również w Kauflandzie i Carrefourze, ale nie były dostępne (lipiec 2019). Nie jest to produkt specjalnie tani, bo za 180 g zapłaciłam 9,99 zł. Jednak porównując z standardowymi kabanosami nie są dużo droższe.

7. Podsumowanie
Uważam, że kabanosy z kurczaka Tarczyński z serii naturalnie mogą stanowić wartościowe urozmaicenie diety. Należy jednak zachować umiar (szczególnie podczas podawania ich dzieciom) ze względu na zawartość soli. Wśród kabanosów wyróżniają się krótkim, naturalnym składem oraz stosunkowo niską zawartością tłuszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *