Menu Zamknij

Cześć! Miło Cię poznać 🙂

Znajdziesz tutaj przepisy, artykuły o żywieniu i treningach, prezenty, informacje o wydarzeniach i zakładkę porady. 

Poznajmy się!

Mam na imię Asia. Jestem dyplomowanym dietetykiem i trenerem personalnym. W swojej pracy pomagam osobom, które chcą zmienić coś w swoim życiu. Równie często są to osoby, które chcą zmniejszyć lub zwiększyć masę ciała, jak również osoby, które chcą polepszyć swój stan zdrowia, zapobiec chorobom i wspomóc leczenie. 

Po godzinach uwielbiam gotować, ćwiczyć, a od pewnego czasu przeżywam fascynację kijami do nordic walking :-). 

Dlaczego zostałam dietetykiem?

Od zawsze chciałam pomagać ludziom, a w ciągu własnego życia wielokrotnie doświadczyłam jak ważne jest odpowiednie odżywianie. Nie wystarczyło poznanie ogólnych zasad zdrowego odżywiania, ale trzeba było je dopasować do mojego organizmu, co nie okazywało się wcale łatwe.

Pierwotnie miałam zostać fizjoterapeutką, ale 3 dni po maturze stwierdziłam, że właśnie w dietetyce jest bardzo dużo mitów, sprzecznych informacji, a przy tym odżywianie ma ogromny wpływ na życie każdego człowieka. Sama wielokrotnie zdążyłam się przekonać, że informacje, które docierają do nas na co dzień często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Nie wystarczały mi utarte slogany z magazynów i stron internetowych. Chciałam wiedzieć w jaki sposób to, co jemy wpływa na organizm człowieka, dlaczego tak się dzieje i jak sprawić, żeby ten wpływ działał na naszą korzyść. Na studia dietetyczne trafiłam z ciekawości i chęci pomocy, ale mimo dużej trudności i ogromu nauki, z każdym semestrem utwierdzałam się w przekonaniu, że był to dobry wybór.

A czemu taki blog?

Odkąd internet stał się powszechny, a ja nauczyłam się w miarę czytać i pisać to moje zainteresowanie kręciło się wokół blogów, HTML (żeby to teraz wystarczało), zdjęć, internetu i innych mało dziewczyńskich (no może poza blogiem) spraw. I tym sposobem od tamtej pory miałam … dużo różnych blogów, ale od 2011 roku jestem wierną posiadaczką bloga kulinarnego. Najpierw było to Make Eat Easy  (2 lata), potem Mały Bezglutek (5 lat), a teraz spotykamy się na Talerzu na Diecie. 

Dlaczego kulinarnego? 

Jestem wymagającą konsumentką, która lubi dobre jedzenie. W moim domu zawsze dobrze się gotowało, więc weszło mi to w krew ;-). Ale bardziej niż jeść uwielbiam gotować dla innych. Tak powstał pierwszy blog. W międzyczasie okazało się, że jestem posiadaczką kilku niezbyt sympatycznych nietolerancji pokarmowych, które jednak zaowocowały ogromnym zainteresowaniem zdrowiem, żywieniem, a co skończyło się 5-letnimi studiami dietetycznymi i mnóstwem kursów. Dodając do tego wszystkiego tendencję do gubienia karteczek i nie trzymania się przepisów to blog kulinarny wydawał mi się najbardziej genialną rzeczą jaką mogę zrobić z tym wybuchowym potencjałem. 

I dziś jesteśmy tutaj. Witam Cię serdecznie, rozsiądź się wygodnie i poszukaj interesujących Cię treści.

Znajdziesz tutaj:

  • Przepisy na dania wraz z wyliczoną wartością odżywczą (zdarzają się również ładunki glikemiczne i WW, WBT)
  • Serię “dobry produkt” o produktach, na które warto zwrócić uwagę
  • Artykuły o diecie i sporcie 
  • Porady dietetyczne online
  • I wiele… innych rzeczy 🙂

W wyszukiwaniu pomocne będą: menu na górze strony oraz wyszukiwarka po prawej stronie nad menu.

Miłego przeglądania i do zobaczenia! 

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz, abym o czymś napisała – napisz do mnie -> kontakt@talerznadiecie.pl

Odpowiadam na wszystkie wiadomości.