Menu Zamknij

Przed wizytą

Podstawą wykonania prawidłowej analizy sposobu żywienia i ustalenia zaleceń jest zebranie kompletu informacji na tematu stanu zdrowia, preferencji żywieniowych (w tym smaku), przyzwyczajeń i stylu życia. Przygotowanie poniższych dokumentów jest niezbędne do przygotowania spersonalizowanego jadłospisu.

Skrojony na miarę plan jest komfortowy w użytkowaniu, bezpieczny i skuteczny.

Dzienniczek żywieniowy

Dzienniczek żywieniowy jest niezbędnym elementem wizyty i należy go przygotować rzetelnie. Gotowy formularz otrzymasz mailowo po przesłaniu zapytania.

Dzienniczek

Powinien zawierać: godziny spożywania  posiłków, skład posiłków wraz z określeniem ilości w miarach domowych (np. 1 łyżka) oraz przyjętymi płynami. W dzienniczku należy zawrzeć wszystkie posiłki, przyjęte płyny oraz przekąski. Dzienniczek należy przygotowywać na bieżąco, ponieważ tylko w ten sposób wszystko zostanie zapisane. Dzienniczek żywieniowy powinien obejmować 3 dni, z czego jeden dzień wolny od pracy.

Dokumentacja medyczna​

Proszę przygotować aktualne wyniki badań, listę badań znajdziesz poniżej tego punktu. Badania należy wykonać na czczo, po przespanej nocy, a dzień przed badaniem należy unikać potraw ciężkostrawnych, bogatych w tłuszcze, alkoholu oraz intensywnego wysiłku fizycznego. W przypadku występowania chorób proszę przygotować również wyniki badań, dotyczących danej jednostki chorobowej. Gdy występowała hospitalizacja lub zabiegi chirurgiczne, proszę o przygotowanie wypisu ze szpitala. Należy również przygotować listę przyjmowanych leków i suplementów diety wraz z dawkami, jeżeli są przyjmowane.

Badania niezbędne:

– morfologia
– lipidogram tj. cholesterol całkowity, LDL, HDL, triglicerydy
– glukoza na czczo
– sód
– potas
– żelazo
– kwas moczowy
– TSH
– tzw. próby wątrobowe
– OB

Dodatkowo:
– FT3, FT4 – w przypadku chorób tarczycy lub objawów mogących wskazywać na kłopoty z tarczycą
– ogólne badanie moczu
– witamina D tj. 25(OH)
– ferrytyna, witamina B12 – w przypadku niedokrwistości, wzmożonej męczliwości, senności oraz w przypadku wegetarian i wegan
– kreatynina, mocznik – w przypadku podejrzenia nieprawidłowej pracy nerek
– glukoza wraz z insuliną na czczo – w przypadku podejrzenia nieprawidłowej gospodarki węglowodanowej (jeśli posiadany jest wynik badania doustnego testu obciążenia glukozą to proszę go przedstawić na konsultacji)

Wywiad medyczno-żywieniowy

Zawiera pytania zarówno o styl życia, preferencje żywieniowe, stan zdrowia jak i aktywność fizyczną. Otrzymasz go po przesłaniu zapytania mailowo (zobacz na początek strony).

  • Przygotowanie do wizyty stacjonarnej (związane z analizą składu ciała)

Nie pij i nie jedz ok. 3 godziny przed konsultacją (chyba, że wymaga tego leczenie). Opróżnij pęcherz przed konsultacją.